معاونت دانشجویی و فرهنگی
۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير
معرفي

 

نشريات دانشگاهي
                      نشريات دانشگاهي نشرياتي هستند كه توسط دانشجويان ،مديران و اعضاي هيات علمي در محدوده دانشگاهها و مراكز آموزش عالي كشور منتشر و توزيع مي شوند. بعبارت ديگر اين نشريات با دو مولفه اصلي تعريف مي گردند . اول آنكه دست اندر كاران و مخاطبان اين نشريات الزاما دانشگاهيان هستند و ديگر آنكه گستره و توزيع اين نشريات در محدوده دانشگاه ميباشند . اين نشريات به پايگاهي تشبيه شده اند كه در آن افكار و عقايد گوناگون دانشگاهيان با هم تلاقي كرده و از آميزش آنها انديشه هاي تازه اي خلق مي شود . هم چنين بعنوان جايگاهي براي جوشش ((( حس مشاركت جويي ))) و (((كنجكاوي ))) و (((مسئوليت خواهي ))) و پيگيري مسايل و مشكلات پيش روي دانشگاهيان و به مثابه ((( تريبون ))) و ابزاري كه براي بيان افكار و ديدگاههاي دانشگاهيان عمل مي كنند نيز قلمداد شده اند.

نقش و اهميت وجودي نشريات در دانشگاهها مهم و مرتبط به چند موضوع است : اول آنكه ارتقاي آموزش و جامعه پذيري دانشگاهيان را در حوزه مسايل اجتماعي ، فرهنگي ،  تربيتي و سياسي و روش گفتگو، تفاهم و نقد از طريق اين نشريات امكان پذير خواهد بود . دوم اينكه مسايل و مشكلات دانشگاهيان و ايفاي نقش واسط بين دانشگاهيان و مديريت از طريق اين نشريات  قابل انعكاس مي باشد . بعلاوه بخش عظيمي از توسعه و تعميق تفكر ديني و آموزش مفاهيم بنيادين فكري از طريق اين نشريات امكان پذير مي گردد.

 تشكلها و كانونهاي دانشجويي ، مديران ، اعضاي هيئت علمي و دانشجويان  با اخذ مجوز از كميته ناظر بر نشريات امكان فعاليت در اين زمينه را يافته و با حمايت فكري ، مالي و فني مديريت امور فرهنگي و فوق برنامه تربيت بدني فعاليت مي نمايند
جهت دريافت فرم مجوز انتشار نشريه اينجا را كليك كنيد
 
1393/04/18
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal